Türkiye’deki popüler bir model daha HyperOS güncellemesi aldı

Xiaomi’nin HyperOS güncellemeleri, çeşitli cihazlara ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Xiaomi 11T Pro için daha önce bahsettiğimiz HyperOS’un ardından şimdi de POCO F4 modeli için OS 1.0.1.0.ULMMIXM güncellemesi dağıtılıyor. Xiaomi‘nin yazılım güncellemeleri, cihazların performansını oldukça artırdı.

MIUI, Android arayüzleri arasında özelleştirme seçenekleriyle bilinirken, HyperOS ile bu özellikler daha da geliştirildi. Yeni sistem, geliştirilmiş ana ekran ve widget animasyonları ile çeşitli kilit ekranı stilleri sunuyor.

Türkiye’deki popüler bir model daha HyperOS güncellemesi aldı

POCO F4 için HyperOS güncellemesi, cihazın zaten kullanımda olan MIUI 14 sürümü üzerine inşa edildi. Bu güncelleme ile birlikte POCO F4, Android 14 tabanlı HyperOS işletim sistemine kavuştu. Güncellemeyi henüz göremiyorsanız, daha fazla bölgede sunulması için biraz daha süre vermeniz gerekebilir. Bu güncellemeyi yalnızca Mi Pilot programına kayıtlı kullanıcılar alacaktır, genel dağıtım ise daha sonraki bir tarihte yapılacaktır.

Yeni HyperOS güncellemesi, yaklaşık 5GB boyutunda ve Nisan 2024 güvenlik yamasını içeriyor. Güncelleme ilk olarak global cihazlarda sunuldu ve güncelleme versiyon numarasındaki “MI” kısaltması ile tanınabilir.

İki yıl önce piyasaya sürülen POCO F4, 2024 yılında hala güçlü bir performans sergiliyor. Cihaz, güçlü Snapdragon 870 yonga seti ile donatılmış durumda. Android 12 ile piyasaya sürülen bu model, Android 14 ile son büyük işletim sistemi güncellemesini almış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir